O firmie

Lentex Wykładziny to czołowy producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC.  To firma łącząca ponad 100 – letnią tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest znana marka i ugruntowana pozycja firmy na rynku w kraju i za granicą. Wykładziny Lentex to łatwy, niedrogi i efektywny sposób na stworzenie wymarzonej aranżacji podłogowej.

Produkty Lentexu są trwałe, proste w montażu i utrzymaniu w czystości. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Wykładziny podłogowe Lentex dzięki zróżnicowanym parametrom, szerokiej gamie wzorów i kolorów doskonale sprawdzają się w domach, mieszkaniach, a także obiektach sportowych i użyteczności publicznej.

Produkcja

Dobra organizacja pracy, wykwalifikowany zespół i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na utrzymanie wysokiej jakości produkcji. Dodatkowo nowoczesne technologie, które wykorzystujemy w naszych laboratoriach zwiększają nasze możliwości produkcyjne. Te wszystkie elementy czynią Lentex czołowym producentem wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC.

Nasi klienci

Referencje

„Wystawiamy najwyższą ocenę zarówno za jakość, jak też konkurencyjne ceny. Firma Lentex S.A. jest w stanie sprostać najwyższym standardom stawianym w branży pokryć podłogowych.”

Mawis Sp. z o.o.

„Współpracując z nami firma Lentex S.A. udowodniła, że jest godnym zaufania partnerem biznesowym. Lentex S.A. jest profesjonalnym dostawcą wykładzin PVC.”

Kinga S.C.

„Profesjonalizm oraz konkurencyjne ceny  są niewątpliwie atutami tej firmy. Bardzo cenimy zaangażowanie pracowników oraz wysoką jakość produktów.”

F.H.U. TOMIX

Historia

Firma powstała w 1911 roku. Jako filia Union Textile S.A. prowadziła działalność do roku 1939, zajmując się produkcją przędzy wełnianej czesankowej. Dziś firma została podzielona na dwie. Lentex S.A. zajmuje się produkcją włóknin wykorzystywanych w przemyśle, a Lentex Wykładziny Sp. z o.o. produkcją obiektowych i mieszkaniowych wykładzin PVC.
Aktualności

21.06.2022
3 miejsce w Turnieju Zakładów Pracy 2022!

Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:


05.06.2022
Dzień dziecka

Dzieci pracowników Lentex mogły po raz kolejny skorzystać z atrakcji proponowanych przez OSR Strzelnica.


21.09.2021
Zawody wędkarskie 2021

Jak co roku, 05.09 wczesnym rankiem przy pięknej pogodzie (jak zawsze), na stawie zakładowym odbyły się zawody wędkarskie pracowników i ich rodzin o „Puchar Prezesa” Lentex S.A. W zawodach uczestniczyło 15 wędkarzy.